Navigacija

Objave

Partnerske nagrade 27. Sarajevo Film Festivala

NAGRADE UDRUŽENJA FILMSKIH RADNIKA BIH

Nagrada Ivica Matić za 2019

Članovi komisije: Asja Krsmanović, Nedžad Begović i Alen Drljević
 
Nagrada Ivica Matić za 2019
 
Elma Tataragić – scenaristica filmova ŠAVOVI i BOG POSTOJI, NJENO IME JE PETRUNIJA
 
Nagrada Ivica Matić za 2019
 
Nermin Hamzagić – reditelj filma PUN MJESEC
 
Nagrada Ivica Matić za 2019
 
Nagradu za ukupan doprinos bosanskohercegovačkom filmu komisija dodijeljuje Mustafi Kapidžiću
 
Nagrada Ivica Matić za 2020
 
Članovi komisije: Belma Salkunić, Predrag Solomun i Faruk Lončarević
 
Nagrada Ivica Matić za 2020
 
Damir Ibrahimović – producent filma QUO VADIS, AIDA?
 
Nagrada Ivica Matić za 2020
 
Igor Čamo
 
Nagrada Ivica Matić za 2020
 
Nagradu za ukupan doprinos bosanskohercegovačkom filmu komisija dodijeljuje Ratku Orozoviću i Danijalu Šukalu
 

NOMINACIJA ZA KANDIDATURU ZA NAGRADU EVROPSKE FILMSKE AKADEMIJE U KATEGORIJI NAJBOLJI KRATKI FILM
 
Žiri: Taina Galis, Tin Žanić, Teymur Hajiyev
 
Moj ujak Tudor, Olga Lucovnicova
 
CINEUROPA NAGRADA

Žiri: Davide Abbatescianni, Elma Hašimbegović
 
Mjesec, 66 pitanja, Jacqueline Lentzo
 
CICAE NAGRADA

Žiri: Hristo Hristozov, Mirona Radu, Hanna Szczepkowska
 
Konačna sloboda, Sebastian Meise
 
 
NAGRADE STUDENTSKOG PROGRAMA BH. FILM
 
Žiri: Nejra Latić Hulusić, Bojana Vidosavljević, Goran Dujaković
 
Najbolji film
 
BJELKO
Režija: Almir Zoletić
Akademija scenskih umjetnosti Univerziteta u Sarajevu
 
Specijalna nagrada žirija
 
ATANASIJA
Režija: Boško Krljaš
Akademija umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci
 
Specijalno priznanje žirija
 
TOČAK ŽIVOTA / WHEEL OF LIFE
Režija: Tamara Maksimović
Akademija umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci
 
 
TALENTS SARAJEVO: PACK&PITCH

Žiri: Burak Çevik, Jožko Rutar, Jadranka Hrga, Anna Gyimesi, Zen Chadi
 
CineLink nagrada

Iordanis Theodosiadis – The Holy Kid
 
Studio Chelia nagrada
 
Sandra Gjorgieva – A Ton of Ice Cream
 

DOCU TALENTS FROM THE EAST U SARADNJI SA JI.HLAVA INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM FESTIVALOM

Žiri: Natalia Arshavskaya, Martichka Bozhilova, Armi Rae Cacanindin, Sergio Fant, Jarmila Outratová
 
Docu Talents nagrada
 
Freedom Squared
 
Nagradu u vrijednosti od 5000 USD obezbjeđuje Current TV
 
DOCU ROUGH CUT BOUTIQUE NAGRADE DODIJELJENE U SARADNJI SA BALKANSKIM DOKUMENTARNIM CENTROM
 
Žiri: Laurien Ten Houten, Hanka Kastelicová, Catherine Le Clef, Eugen Kelemen, Ulrike Schmidt, Margje de Koning 
 
Movies That Matter nagrada
 
No Place for You in Our town, Nikolay Stefanov
 
IDFA nagrada
 
Bottlemen, Nemanja Vojinović
 
Dok Preview nagrada

Cent’anni, Maja Doroteja Prelog
 
CAT&Docs nagrada

Bottlemen, Nemanja Vojinović
 
Nagrada u vrijednosti od 2000 €  
 
HBO Europe nagrada

No Place for You in Our Town, Nikolay Stefanov
 
Nagrada u vrijednosti od 2000 €
 
Avanpost Media nagrada
 
Cent’anni, Maja Doroteja Prelog
 
Nagrada u postprodukcijskim uslugama u vrijednosti od 20000 €
Nagrade 27. Sarajevo Film Festivala
Partnerske nagrade 27. Sarajevo Film Festivala
Dodjela nagrada večeras u Narodnom pozorištu
Sarajevo Film Festival predstavlja Specijalnu nagradu za promicanje rodne ravnopravnosti
Žiri Takmičarskog programa – igrani film 27. Sarajevo Film Festivala