Navigacija

Objave

Partnerske nagrade 26. Sarajevo Film Festivala

CINEUROPA NAGRADA
 
Žiri: 
Marta Bałaga, filmska kritičarka, Poljska / Finska
Boban Jevtić, kreativni direktor, Firefly, Srbija
 
EXILE 
Režija: Visar Morina
 
Nagradu dodjeljuje Cineuropa portal posvećen europskoj kinematografiji i njenim stvaraocima i to filmu koji, osim što nesporno posjeduje umjetničke kvalitete, također promovira ideje europskog dijaloga i integracije. Vrijednost nagrade iznosi 5.000 €. 
 
CICAE NAGRADA
 
Žiri:
Éva Demeter, koordinatorica za međunarodne odnose, kino TISZApART Mozi, Mađarska 
Piotr Szczyszyk, programer i stručnjak za filmsku edukaciju, PAŁACOWE CINEMA, ZAMEK CULTURE CENTRE, Poljska
Anika Danielle Wagner, programerka i kreativna direktorica kina Traumstern, Njemačka
 
MARE 
Režija: Andrea Štaka
 
Međunarodna konfederacija umjetničkih kina (CICAE) nagrađuje film u selekciji Takmičarskog programa - igrani film. Nagrađeni film će dobiti posebnu podršku CICAE kada je u pitanju pomoć kod distribucije, prikazivanja filma i dopiranja do publike, putem mreže od 3.000 kina.
 
SARAJEVSKI KRATKOMETRAŽNI KANDIDAT ZA EVROPSKU FILMSKU NAGRADU
 
Žiri:
Aleta Rajič, animatorica, BiH
Amila Ramović, kustosica, BiH
Andrei Tănăsescu, selektor, Rumunija
 
ALL CATS ARE GREY IN THE DARK 
Režija: Lasse Linder
 
Filmovi iz ove sekcije takmiče se, zajedno s filmovima iz programa Takmičarski program – kratki film, za kandidaturu za nagradu Evropske filmske akademije (EFA), kao i za razmatranje za nominaciju za nagradu Oscar® Američke akademije filmskih umjetnosti i znanosti.
 
NAGRADE STUDENTSKOG PROGRAMA BH. FILM
 
Žiri:
Sabrina Begović Ćorić, rediteljica, BiH
Strajo Krsmanović, filmski teoretičar, BiH
Mirza Skenderagić, scenarista i filmski kritičar, BiH
 
NAJBOLJI FILM
B4 
Režija: Alen Šimić
 
SPECIJALNA NAGRADA ŽIRIJA
ROOTS 
Režija: Stefan Tomić
 
SPECIJALNO PRIZNANJE ŽIRIJA
THRALL
Režija: Igor Đurić
 
TALENTS SARAJEVO PACK & PITCH 2020.
 
Žiri:
Kathi Bildhauer, koordinatorica Berlinale Talents
Asja Krsmanović, selektorica Sarajevo Film Festivala
Yoel Meranda, producent, Kamara
Ivana Pekušić, producentica, Studio Chelia
 
CINELINK NAGRADA  
ANNA GYIMESI
AFFRICATA  
 
STUDIO CHELIA NAGRADA
CLARA KLEININGER 
NO ELEPHANT IN THE ROOM 
 
DOCU TALENTS FROM THE EAST U SARADNJI SA JI.HLAVA INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM FESTIVALOM
 
Žiri: 
Natalia Arshavskaya, akvizicije, Current Time TV
Martichka Bozhilova, producent, Agitprop
Wood Lin, direktor programa, TAIWAN International Documentary Festival
Jarmila Outratová, rukovoditeljica industry odjela, Ji.hlava IDFF
Tiffany Pritchard, novinarka, Filmmaker Magazine
 
DOCU TALENTS AWARD
ELEVATION
Režija: Max Rudenko
 
Nagradu u vrijednosti od 5000 USD obezbjeđuje Current TV
 
DOCU ROUGH CUT BOUTIQUE NAGRADE 2020.
 
Žiri: 
Laurien Ten Houten, IDFA
Hanka Kastelicová, HBO Europe  
Catherine Le Clef, CAT&Docs 
Cristian Nicolescu, Digital Cube
Brigid O'Shea, Dok Leipzig
 
AVANPOST MEDIA NAGRADA
MUSEUM OF REVOLUTION 
Režija: Srđan Keča 
 
Nagrada u postprodukcijskim uslugama u vrijednosti od 20 000 €
 
CAT&DOCS NAGRADA
COLORS OF TOBI 
Režija: Alexa Bakony
 
Nagrada u vrijednosti od 2000 €  
 
HBO EUROPE NAGRADA
COLORS OF TOBI 
Režija: Alexa Bakony
 
Nagrada u vrijednosti od 2000 €  
 
IDFA PROJECT NAGRADA I DOK PREVIEW NAGRADA
CHAMPIONS 
Režija: Ketevani Kapanadze
 
Nagrada je učešće i prezentacija na IDFA 2020. i festivalu Dok Leipzig, u DOK Preview selekciji.
Nagrade 26. Sarajevo Film Festivala
Partnerske nagrade 26. Sarajevo Film Festivala
Pratite dodjelu nagrada Sarajevo Film Festivala na ondemand.sff.ba i BHRT-u
Nagrada publike BH Telecom
Masterclass sa Alejandrom Gonzálezom Iñárrituom