
Bh. premijera filma “NA PUTU” Jasmile Žbanić
Svjetska premijera filma NA PUTU bh. scenaristice i rediteljke Jasmile Žbanić biće održana 18. februara 2010. na prestižnom Internacionalnom filmskom festivalu u Berlinu, gdje je uvršten u glavni, Takmičarski program.
Nakon NIČIJE ZEMLJE i GRBAVICE, ovo je treći put u poslijeratnoj istoriji BiH da je jedan bosanskohercegovački film odabran u takmičarski program jednog od tri najveća svjetska filmska festivala.
Bosanskohercegovačka premijera filma NA PUTU, koja će biti održana pod pokroviteljstvom Gradonačelnika Grada Sarajeva Alije Behmena, planirana je za 25. februar u Olimpijskoj dvorani Zetra sa početkom u 20.30 sati.
Sarajevsku publiku, u posebno kreiranom ambijentu Zetre koja će primiti 8.000 posjetilaca, nakon svečane projekcije pozdraviće glavni akteri ovog izuzetnog ostvarenja.
Ulaznice za bh. premijeru filma NA PUTU biće puštene u pretprodaju već od naredne sedmice.


















